PistaNews

Lajmet kryesore

PZAP hedh poshtë ankesën e NISMA’s

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa – PZAP, në seancën e mbajtur më 30.10.2019, ka shqyrtuar ankesën: Anr.380/2019 e 28.10.2019 të paraqitur nga subjekti politik NISMA-AKR-PD, me seli në Prishtinë, kundër vendimit të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) – Divizionit...

Sport

Fron për Maradonën

59-vjeçari ka marrë nën komandë skuadrën e Gimnasia, ndërsa në mbrëmjen e djeshme kishte përballjen në transfertë ndaj një klubi ku është aktivizuar për pak kohë edhe si futbollit, Newells Old Boys. Për të nderuar Maradonën, atij iu dhurua një...

Lajme

Rasti i Deharit kalon në Prokurorinë Speciale të Kosovës

Zyra e Kryeprokurorit të Shtetit njofton opinionin publik se Kryeprokurori i Shtetit, Aleksandër Lumezi, ka marrë vendim që rasti i Astrit Deharit, të kaloj nga Prokuroria Themelore në Prizren në juridiksion të Prokurorisë Speciale të Republikës së Kosovës (PSRK). Pas...

Lajme

Meta nderohet me titullin më të lartë të Kroacisë

Ky titull, Metës i është dhënë për “kontributin dhe veprimtarinë e tij të spikatur në forcimin e marrëdhënieve midis dy vendeve dhe popujve tanë, dhe fqinjësisë së mirë midis vendeve të Ballkanit Perëndimor”. Kreu i shtetit shqiptar tha se ky...

Lajme

Tërmet në Korçë

Një tërmet i lehtë me magnitudë 3.1 i shkallës rihter ka rënë mbrëmjen e sotme në Korçë. Lëkundjet nuk kanë qenë të forta, teksa nuk bëhet fjalë as për dëme materiale as në njerëz....

1 2 3 374
Page 2 of 374