Lajmet kryesore

Lajmet kryesore

Kryeshefi i Telekomit shkarkon vëllanë e Fatmir Limajt nga posti i drejtorit

Kryeshefi i Telekomit Bedri Istrefi ka shkarkuar Demir Limajn që është drejtor i Departamentit të shitjes dhe gjithë stafin e shitjes në këtë ndërmarrje. KTV merr vesh se do të ketë edhe shkarkime të tjera në ditët në vazhdim. Demir...

Lajmet kryesore

Vendimi për laureatin nuk tërhiqet

Komiteti 18-anëtarësh, përgjegjës për zgjedhjen e laureatëve të çmimit të madh letrar, është i prerë në vendimin e tij. “Nobeli” nuk tërhiqet. E kjo vlen edhe për rastin e Peter Handkes, që të enjten u shpall fitues. Në një përgjigje...

Lajmet kryesore

Mustafa do të takohet me Kurtin

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka paralajmëruar një takim mes tij, kandidates për kryeministre, Vjosa Osmani dhe kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. "Në zgjedhjet e 6 tetorit LDK mori përkrahje të gjerë nga qytetarët tanë. Qytetarët...

1 2 49
Page 1 of 49