Politikë

Fillon takimi i Kurtit me Mustafën e Osmanin, pritet marrëveshja për bashkëqeverisje

Para pak çastesh ka nisur takimi ndërmjet liderit të Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti dhe kreut të Lidhjes Demokratike të Kosovës Isa Mustafa dhe të nominuaren për Kryeministre në zgjedhjet e së dielës Vjosa Osmani.

Vetëvendosje doli e para në zgjedhjet e 6 tetorit ku Vetëvendosje doli e para me mbi 200 mijë vota, duke lënë prapa LDK-në.