Show

Fotografi të rralla të yjeve që shkëlqyen në vitet ’90

Kurt Cobain, Courtney Love, dhe vajza e tyre, Frances Bean Cobain, 1992

Këto foto duken si të ishin shkrepur dje! Është e vështirë të besojmë së kanë kaluar pothuajse 30 vite dhe gjithçka ka ndryshuar kaq shpejt!

Tashmë kemi internet të shpejtë, “smartphone”, rrjete sociale, në të cilat mund të postojmë edhe 100 foto në ditë. Por këto janë vërtetë unike dhe të rralla.

Për më tepër shfletoni fotogalerinë…

Pamela Anderson dhe Damon Wayans, në çmimet MTV, 1999
George Bush dhe aktori australian Arnold Schwarzenegger
Whitney Houston dhe Muhammad Ali, 1998
Will Smith në setin fotografik për serialin “The Fresh Prince of Bel-Air”, 1990
Bruce Willis dhe Demi Moore
Victoria Adams (Beckham), në vitet 90′
David Beckham me trofeun si lojtari më i mirë i vitit, 1997
Dr. Dre dhe Eminem, 1999
Jim Carrey me vajzën e tij, 1991
Leonardo DiCaprio me kushërinjtë, 1999
Julia Roberts dhe i fejuari i saj, 1991
Keanu Reeves me të dashurën, Jennifer Syme, 1999
Cindy Crawford dhe Naomi Campbellnë një parti private, New York, 1992
Luciano Pavarotti dhe Spice Girls, 1998
Matt Damon, Ben Affleck dhe Robin Williams, 1998
Michael Jackson duke promovuar Pepsi, 1992
Monica Bellucci, 1991
Nicolas Cage dhe Johnny Depp, 1990
Robert Downey Jr. gjatë ceremonisë Oscar, 1993
Jason Momoa, 1991
Tom Cruise dhe nëna e tij, 1990
Kurt Cobain, Courtney Love, dhe vajza e tyre, Frances Bean Cobain, 1992