Sport

Pritjet fenomenale të Fernandinhos, City mund të luajë edhe pa portier

Mesfushori i Manchester City, Fernandinho, ka bërë dy ndërhyrje të jashtëzakonshme në pjesën e parë të ndeshjes kundër Wolves.

Braziliani ka ndalur në fillim një gjuajtje të Jimenez nga brenda zonës me një rrëshqitje dhe më pas ka përdorur kokën, teksa ishte i ulur, për t’i mohuar golin Cutrones.